Explozní klapka 25 SCHIEDEL UNI PLUS

Kód: 22012500
6 200 Kč / ks 5 124 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení
Explozní klapka SCHIEDEL UNI PLUS zabraňuje překročení tlaku. Chrání spotřebič a kouřovou cestu průměru 250 mm, při výbuchu nespálených plynů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Explozní klapka 25 SCHIEDEL UNI PLUS kód 22012500

Explozní klapka SCHIEDEL UNI PLUS zabraňuje překročení tlaku. Chrání spotřebič a kouřovou cestu průměru 250 mm, při výbuchu nespálených plynů.

Explozní klapka

Zařízení, které zabraňuje překročení tlaku přes určitou mez. Chrání spotřebič a kouřovou cestu při výbuchu nespálených plynů.

K čemu slouží explozní klapka?

Výrobek nazvaný explozní klapka v sobě spojuje dvě funkce. První je vlastní explozní klapka používaná pro eliminaci případného náhodně nebo dočasně vzniklého přetlaku ve spalinové cestě např. při rozběhu hořáku s ventilátorem. Druhou, častěji používanou funkcí je regulátor komínového tahu. Po osazení do spalinové cesty je tento regulátor pomocí závaží vyregulován tak, aby při určitém podtlaku ve spalinové cestě otvíral a umožnil přisávání vzduchu jinou cestou než přes samotný spotřebič. Při tomto stavu dochází ke zpomalení proudění spalin a snížení intenzity hoření. Snižuje se spotřeba paliva a spaliny neodcházejí nadměrně teplé do komína. Zvyšuje se tak účinnost spotřebiče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství komínu Schiedel UNI PLUS
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 4.2 kg