Komínové stříšky Schiedel UNI ADVANCED

Použití komínové stříšky Schiedel UNI ADVANCED

Komínové stříšky UNI ADVANCED jsou nejen atraktivní dekorace, ale doporučujeme je jako velice praktickou součást komínu. V prvé řadě slouží komínové stříšky jako zábrana proti zatékání dešťové vody a spadu cizích předmětů do komínu. V druhém případě také částečně jako lapač jisker vylétajících z komínu ven. Může se jednat o stříšky Napoleon, zakrývající celé komínové těleso nebo jednotlivé stříšky pro komínový průduch typu Meidingerova hlava či stříšky na větrací šachty.

Komínová stříška Napoleon

Omezuje vnikání srážkové vody nebo sněhu do průduchu a zároveň je estetickým doplňkem hlavy komína. Stříška je dodávána v provedení nerez s žárově zinkovaným ocelovým rámem s černým nátěrem. Kotvení se provádí na závitové tyče případně pomocí připevňovací soupravy pro krycí desku. Stříška je dodávána rozložená, plech a rámy nejsou smontovány.

Ostatní komínové stříšky

Meidingerova hlava – zabraňuje vnikání srážkové vody do komínového průduchu. Nerezové provedení. Stříška větrací šachty – zabraňuje vnikání srážkové vody do větrací šachty a zároveň umožňuje její provětrávání. Kryt větrací šachty – zabraňuje vnikání srážkové vody do nepoužívané větrací šachty.