Komínové pláště Schiedel UNI ADVANCED

Využití komínového pláště Schiedel UNI ADVANCED

Vedle estetické funkce zajišťuje potřebnou ochranu nadstřešní části proti působení povětrnosti. Při jeho použití odpadá nutnost osazovat jak krakorcovou, tak krycí desku, a hlavně oproti zdlouhavému a pracnému obezdívání se komínový plášť Schiedel UNI ADVANCED jednoduše nasadí shora na komín. Komínový plášť Schiedel UNI ADVANCED nerozšiřuje těleso při průchodu střechou, a navíc umožňuje provést přídavné zateplení nadstřešní části vložením izolační rohože do prostoru mezi plášť a komínovou tvárnici.

Montáž komínového pláště Schiedel UNI ADVANCED

Prefabrikovaný komínový plášť Schiedel UNI ADVANCED je ukončen nad střešní krytinou. Délkově se upravuje seříznutím úhlovou bruskou v závislosti na sklonu střechy a materiálu střešní krytiny. Osazuje se do maltového lože na poslední tvárnici a vyrovnává pomocí aretačních šroubů na boku. Oplechování se vytahuje pod obklad. Komínové pláště Schiedel UNI ADVANCED se vyznačují vysokou odolností proti povětrnosti, dlouhou životností a dokonalým vzhledem.

Vlastnosti komínových plášťů Schiedel UNI ADVANCED

Prefabrikovaný komínový plášť UNI ADVANCED je vysoce kvalitní výrobek z vláknitého betonu. Jako výztuž jsou zde použita rozptýlená skelná vlákna. Komínové pláště Schiedel UNI ADVANCED jsou standardně dodávány pro jednoprůduchové i dvouprůduchové komíny s větrací šachtou i bez ní. Na výběr jsou komínové pláště s červenou nebo hnědou cihlovou strukturou nebo v barvě bílé se strukturovaným povrchem omítky. Dodávají se v délkách od 75 do 250 cm.