Explozní klapka SCHIEDEL ABSOLUT 20

Kód: 22242000
5 749 Kč / ks 4 751 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení
Explozní klapka pro komín SCHIEDEL ABSOLUT průměru 200 mm, zabraňuje překročení tlaku. Chrání spotřebič a kouřovou cestu při výbuchu nespálených plynů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Explozní klapka SCHIEDEL ABSOLUT 20 kód 22242000

Explozní klapka pro komín průměru 200 mm, zabraňuje překročení tlaku. Chrání spotřebič a kouřovou cestu při výbuchu nespálených plynů.

Zařízení, které zabraňuje překročení tlaku přes určitou mez. Chrání spotřebič a kouřovou cestu při výbuchu nespálených plynů.

K čemu slouží explozní klapka?

Výrobek nazvaný explozní klapka v sobě spojuje dvě funkce. První je vlastní explozní klapka používaná pro eliminaci případného náhodně nebo dočasně vzniklého přetlaku ve spalinové cestě např. při rozběhu hořáku s ventilátorem. Druhou, častěji používanou funkcí je regulátor komínového tahu. Po osazení do spalinové cesty je tento regulátor pomocí závaží vyregulován tak, aby při určitém podtlaku ve spalinové cestě otvíral a umožnil přisávání vzduchu jinou cestou než přes samotný spotřebič. Při tomto stavu dochází ke zpomalení proudění spalin a snížení intenzity hoření. Snižuje se spotřeba paliva a spaliny neodcházejí nadměrně teplé do komína. Zvyšuje se tak účinnost spotřebiče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství komínu Schiedel ABSOLUT
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5 kg