Napojovací díl na SCHIEDEL UNI ADVANCED a ABSOLUT 150/200

Kód: 132248
3 072 Kč / ks 2 539 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení
Pro připojení kouřovodů průměru 150 mm na systém SCHIEDEL UNI ADV a ABSOLUT průměru 200 mm, je tlakově těsný a nepropustný.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Napojovací díl na SCHIEDEL UNI ADV a ABSOLUT 150/200 kód 1157152071


Pro bezproblémové připojení kouřovodů průměru 150 mm na systém UNI ADV a ABSOLUT průměru 200 mm. Je tlakově těsný a nepropustný, lze jej lehce namontovat.


Nerezový přechodový díl pro dilatační napojení kouřovodu. Přechodový díl se nasazuje na sopouch komína, kouřovod se zasunuje do přechodu. Pro doknalé utěsnění jsou v drážkách nalepeny těsnící provazce. Výrobek je certifikován.


Obejme keramickou tvarovku zvenčí a tím tak zabrání roztržení keramiky. To se stává při zasunutí kouřovodu stejného průměru dovnitř keramické tvarovky.


U moderních vícevrstvých komínů SCHIEDEL UNI ADV a ABSOLUT, kde je vnitřní průduch komínu SCHIEDEL UNI ADV a ABSOLUT tvořen keramickými vložkami a ze stejného materiálu je i hrdlo sopouchu, do kterého se napojuje kouřovod, nastává problém spojený s rozdílnou tepelnou roztažností ocelového kouřovodu a keramického hrdla sopouchu.


Pokud bychom například do komínu SCHIEDEL UNI ADV a ABSOLUT o průměru 200 mm zasunuli přímo, natěsno ocelový kouřovod také o průměru 200 mm, mohlo by dojít po zahřátí kouřovodu na provozní teplotu k roztržení keramického hrdla. Proto je nutné napojení řešit tak, aby se eliminovaly rozdílné rozměrové změny obou materiálů při změnách teploty.


Řešením je použít speciální napojvací díl na SCHIEDEL UNI ADV a ABSOLUT, který se nasouvá na keramické hrdlo sopouchu. Lze ho použít pouze v případech, kdy hrdlo vyčnívá z těla komínu SCHIEDEL UNI ADV a ABSOLUT, jako je tomu například u sopouchů pro napojení kouřovodu pod úhlem 45° nebo u u sopouchů pro napojení kouřovodu pod úhlem 90°, aby bylo možné tento napojovací díl na soupouch navléknout.


Objednací znak / kód: 1157xxyy71


xx - dimenze kouřovodu

yy - dimenze UNI ADV a ABSOLUT

Doplňkové parametry

Kategorie: Napojovací díly Schiedel ABSOLUT
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5 kg