Napojovací díl SCHIEDEL UNI ADVANCED a ABSOLUT 200/200 pro prostup zdí

Kód: 131072
4 068 Kč / ks 3 362 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení
Slouží k bezpečnému připojení spotřebičů s vyšší teplotou spalin přes zeď. Dilatační funkce kovového kouřovu od keramického hrdla zůstává zachována. Délka díl 0,5m s možností zkrácení na potřebnou délku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Napojovací díl SCHIEDEL UNI ADVANCED a ABSOLUT 200/200 pro prostup zdí kód 131072


Pro bezproblémové připojení kouřovodů průměru 200 mm na systém UNI ADVANCED a ABSOLUT průměru 200 mm. Je tlakově těsný a nepropustný, lze jej lehce namontovat.


Nerezový přechodový díl pro dilatační napojení kouřovodu. Přechodový díl se nasazuje na sopouch komína, kouřovod se zasunuje do přechodu. Pro doknalé utěsnění jsou v drážkách nalepeny těsnící provazce. Výrobek je certifikován.


Obejme keramickou tvarovku zvenčí a tím tak zabrání roztržení keramiky. To se stává při zasunutí kouřovodu stejného průměru dovnitř keramické tvarovky.


U moderních vícevrstvých komínů SCHIEDEL UNI ADVANCED a ABSOLUT, kde je vnitřní průduch komínu SCHIEDEL ADVANCED a ABSOLUT tvořen keramickými vložkami a ze stejného materiálu je i hrdlo sopouchu, do kterého se napojuje kouřovod, nastává problém spojený s rozdílnou tepelnou roztažností ocelového kouřovodu a keramického hrdla sopouchu.


Pokud bychom například do komínu SCHIEDEL UNI ADVANCED a ABSOLUT o průměru 200 mm zasunuli přímo, natěsno ocelový kouřovod také o průměru 200 mm, mohlo by dojít po zahřátí kouřovodu na provozní teplotu k roztržení keramického hrdla. Proto je nutné napojení řešit tak, aby se eliminovaly rozdílné rozměrové změny obou materiálů při změnách teploty.


Řešením je použít speciální napojvací díl na SCHIEDEL UNI ADVANCED a ABSOLUT, který se nasouvá na keramické hrdlo sopouchu. Lze ho použít pouze v případech, kdy hrdlo vyčnívá z těla komínu SCHIEDEL UNI ADVANCED a ABSOLUT, jako je tomu například u sopouchů pro napojení kouřovodu pod úhlem 45° nebo u u sopouchů pro napojení kouřovodu pod úhlem 90°, aby bylo možné tento napojovací díl na soupouch navléknout.

Doplňkové parametry

Kategorie: Napojovací díly Schiedel ABSOLUT
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5 kg