Souprava dodatečný kouřovod SCHIEDEL ABSOLUT 18

Kód: 50591800
2 581 Kč / ks 2 133 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení
Souprava pro dodatečné napojení kouřovodu obsahuje vše potřebné, pro napojení kouřovodu 90° pro průměr komínu SCHIEDEL ABSOLUT 180 mm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Souprava dodatečný kouřovod SCHIEDEL ABSOLUT 18 kód 50591800

Souprava pro dodatečné napojení kouřovodu obsahuje vše potřebné, pro napojení kouřovodu 90° pro průměr komínu SCHIEDEL ABSOLUT 180 mm.

V nezbytných případech je možno provést sopouch i dodatečně s použitím dílu pro dodatečné napojení. Doporučujeme konzultaci s technickým oddělením a provedení odbornou firmou.

Obsah soupravy:

* dodatečné napojení pro kouřovod 90°
* čelní deska včetně čtyř úhelníků
* pilka
* omítkový kroužek
* sáček se 4 hřebíky
* spárovací hmota FM 1 kg
* vyřezávací šablona
* dílčí montážní návod

Lze do komína Schiedel dodatečně zřídit sopouch?

Ano. K provedení je používána tvarovka dodatečného napojení. Většinou se jedná o napojovací tvarovku v kolmém provedení. Provedení pod 45° je technicky velmi náročné. Provádění dodatečných vstupů do průduchu (jedná se i o komínová dvířka) může provádět pouze proškolená firma a je spojeno s určitým rizikem, zvláště u již provozovaných komínů SCHIEDEL ABSOLUT .

Jak získat napojení kouřovodu v žádané výšce?

Výška napojení kouřovodu vychází ze skladby šamotových prvků. Např. u systému SCHIEDEL UNI***Plus vychází 116 cm nad úroveň založení první tvárnice, u systému Absolut 127 cm apod. u ostatních systémů. Pomocí dalších tvárnic a vložek lze zvětšovat výšku napojení po 33 cm. Přesnějšího umístění se dosáhne podbetonováním paty. Lze také místo šamotového napojení osadit běžné vložky a provést dodatečné napojení kouřovodu v přesně požadované výšce (i níž než 116 cm).

Doplňkové parametry

Kategorie: Soupravy komínu Schiedel ABSOLUT
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5 kg