Souprava dodatečný kouřovod SCHIEDEL ABSOLUT 18/45

Kód: 50601800
5 412 Kč / ks 4 473 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení
Souprava pro dodatečné napojení kouřovodu obsahuje vše potřebné, pro napojení kouřovodu 45° pro průměr komínu SCHIEDEL ABSOLUT 180 mm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Souprava dodatečný kouřovod SCHIEDEL ABSOLUT 18/45 kód 50601800

Souprava pro dodatečné napojení kouřovodu obsahuje vše potřebné, pro napojení kouřovodu 45° pro průměr komínu SCHIEDEL ABSOLUT 180 mm.

V nezbytných případech je možno provést sopouch i dodatečně s použitím dílu pro dodatečné napojení. Doporučujeme konzultaci s technickým oddělením a provedení odbornou firmou.

Obsah soupravy:

* dodatečné napojení pro kouřovod 45°
* čelní deska včetně čtyř úhelníků
* pilka
* omítkový kroužek
* sáček se 4 hřebíky
* spárovací hmota FM 1 kg
* vyřezávací šablona
* dílčí montážní návod

Lze do komína Schiedel dodatečně zřídit sopouch?

Ano. K provedení je používána tvarovka dodatečného napojení. Většinou se jedná o napojovací tvarovku v kolmém provedení. Provedení pod 45° je technicky velmi náročné. Provádění dodatečných vstupů do průduchu (jedná se i o komínová dvířka) může provádět pouze proškolená firma a je spojeno s určitým rizikem, zvláště u již provozovaných komínů SCHIEDEL ABSOLUT .

Jak získat napojení kouřovodu v žádané výšce?

Výška napojení kouřovodu vychází ze skladby šamotových prvků. Např. u systému SCHIEDEL UNI***Plus vychází 116 cm nad úroveň založení první tvárnice, u systému Absolut 127 cm apod. u ostatních systémů. Pomocí dalších tvárnic a vložek lze zvětšovat výšku napojení po 33 cm. Přesnějšího umístění se dosáhne podbetonováním paty. Lze také místo šamotového napojení osadit běžné vložky a provést dodatečné napojení kouřovodu v přesně požadované výšce (i níž než 116 cm).

Doplňkové parametry

Kategorie: Soupravy komínu Schiedel ABSOLUT
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5.3 kg