Základní souprava SCHIEDEL ABSOLUT VARI 18

Kód: 30161800
14 388 Kč / ks 11 891 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení
Určena pro přímé napojení kouřovodu SCHIEDEL ABSOLU průměru 180 mm, především u spotřebičů s nízkou výškou spalinového hrdla.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Základní souprava SCHIEDEL ABSOLUT VARI 18 kód 30161800

Určena pro přímé napojení kouřovodu průměru 180 mm, především u spotřebičů s nízkou výškou spalinového hrdla.

Variabilní řešení komínové paty pro přímé připojení zejména malých spotřebičů s nízkou úrovní spalinového hrdla.

Modulová skladba komínových systémů obecně definuje možné výšky sopouchů pro připojení kouřovodů od spotřebičů. Přizpůsobení výšky sopouchu tak, aby bylo možno přímé napojení spotřebiče se zadním vývodem je neřešitelné u systémů s klasickou šamotovou vložkou. U malých spotřebičů je dalším problémem samotná výška spalinového hrdla, která může být nižší, než je minimální možná skladba komínové paty.

Nové možnosti představuje založení komínového systému Schiedel ABSOLUT při použití Základní soupravy VARI. Nový způsob založení komínu SCHIEDEL ABSOLUT upravuje složení jeho paty tak, že je možné přímé připojení i malých spotřebičů potřebičů přímým kouřovodem přímo do komína.

Základní souprava ABSOLUT VARI je určena pro přímé napojení kouřovodu především u spotřebičů s nízkou výškou spalinového hrdla, například krbových kamen.

Základ řešení spočívá v samotné konstrukci komínového systému Schiedel ABSOLUT. Hlavní výhodou jsou tenkostěnné vložky s hrdlovými spoji, které lze krátit. Z pohledu přímého připojování malých spotřebičů je však zásadní nové SCHIEDEL UNIkátní řešení skladby komínové paty. Zde byly zvoleny a použity prvky tak, aby její konstrukce zabrala minimální možnou výšku. Výsledek umožní přímé napojení i těch spotřebičů, kde osa jejich kouřového hrdla je ve výšce již od 50 až 55 cm. Předpokladem aplikace úspěšného technického řešení je logistika: Aby bylo zajištěno, že pro založení komínu SCHIEDEL ABSOLUT bude na stavbě vše k dispozici, je od března letošního roku připraven nový produkt: Základní souprava VARI. V základní soupravě VARI jsou předem připraveny, zabaleny a s dodávkou komínu SCHIEDEL ABSOLUT distribuovány všechny potřebné díly pro založení komínu SCHIEDEL ABSOLUT s variabilní výškou připojení kouřovodu.

Tímto řešením vychází naše společnost vstříc požadavkům stavebníků a investorů na optimální použití i malých lokálních spotřebičů na pevná paliva tak, aby krbová nebo kachlová kamna mohla být nejen zdrojem tepla, ale i krásným a estetickým doplňkem interiéru obývacího pokoje.

Doplňkové parametry

Kategorie: Soupravy komínu Schiedel ABSOLUT
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 18.5 kg